Boabom Arts-אמנויות הבואבום

 

  

Seamm-Jasani •  Boabom •  Yaanbao
 
 
סאם-הסאני (בואבום רכה) – אמנות ההרפיה הפעילה SEAMM-JASANI
The Art of Active Relaxation – Gentle Boabom
בראשית הייתה תנועה" (מהספר: האמנות הסודית של סאם-הסאני) "
“In the beginning, there was movement.”(from the book: : The Secret Art of Seamm-Jasani)
שם: סאם-הסאני Seamm-Jasani. הגייה: לחצו כאן לשמיעת semm jasani
משמעות: השלמות של הרכות
תיאור: סאם-הסאניSeammJasani    היא אמנות של הרפיה פעילה המתאפיינת בתנועות איטיות,חלקות ומתואמות המתאחדות עם טכניקות נשימה שונות. (dbugs ring du gtong ba/དབུགས་རིང་དུ་གཏོང་བ།[tib.])
מדיטציה בתנועה. כמו כן, מפתחת מדיטציה אקטיבית ופסיבית ככלים של התחדשות פיזית ונפשית, ובכך מביאה להישגים בריאותיים נפלאים. התנועות שלה חינניות, פשוטות ומלאות הבעה.

נקראת גם אמנות "נעורי הנצח"
מטרות: סאם-הסאני  SeammJasani יוצרת איזון גופני ונפשיהיא מפתחת את תחושת המרחב, גמישותסבלנותו של התלמיד ואת השלמות של התנועה הרכה.SeammJasani  גם מעוררת את אנרגית התלמיד ללא צורך בפעילות גופנית חזקה, דרך תפיסת ותודעת התנועה.
בריאות: סאם-הסאני  עוזרת להתאושש ולמנוע פציעות, מסייעת בהפגת מתחים בכדי להגדיל את תוחלת החייםהיא גם מצדיקה את עצמה כהשלמה מצוינת עבור אנשים מבוגרים או כאלו המתאוששים או מחלימים ממחלה או פציעה.
ספרים:  "האמנות הסודית של סאם-הסאני" (ספר-עזר ללימוד בסיס האמנות)                                   “The Secret Art of Seamm-Jasani"
 
 
 
Boabom  (בואבום) אמנות ההגנה הפנימית
The Art of Internal Defense (Osseous Boabom)
אמנות ה Boabom  הייתה ותמיד תהיה יפה מבחינה אסתטית , מפחידה כהגנה, ומחזיקה את המיסתורין האטרקטיבי שמעבר (אוטוביוגרפיה של סטודנטים (
“The Boabom art is and always will be aesthetically beautiful, fearsome as a defense,and hold that mysterious attractiveness that goes beyond…”(from the Students Memoirs)
שם: בואבום Boabom, ספציפית Osseous Boabom
הגייה: ‘bōə-’βom [ipa]  לחצו כאן לשמיעת Boabom
משמעות: הגנה או אנרגיה פנימית, כוח גרמי (של העצם). נקודת ההתייחסות "של העצם ("(Osseous לאופי וטבע סוג זה של Boabom היא כאופן התייחסות דומה של עור לעצם: קל, חזק וגמיש.
תיאור: Osseous Boabom בואבום גרמי (של העצם) היא אמנות ההגנה והאנרגיה. שיטה המפתחת תנועה פיקחית, מיומנות וזריזות, שליטה עצמית, נשימה וקול כאמצעים לטיפוח אנרגיה גופנית ונפשית. Boabom  ניתנת לתיאור כריקוד בתוך שיטת הגנה מהירה, מדויקת ויוצאת דופן היוצרת "גלים" של אנרגיה. כל תנועה חדשה מתחברת לקודמתה באופן הדרגתי, ויוצרת רצף אינסופי של אלפי טכניקות אשר נעות באמצעות רעיונות רבים בדרך דינמית ומלהיבה. בו-זמנית, שמה מתורגם בשם" הביטחון הפנימי" (Nang-srung / ནང་སྲུང། [tib.]), כיוון ש Boabom מפתחת ומעצימה את האנרגיה הנפשית של התלמיד. בין אם בצורת יישומה כהגנה (כי אין מגע בין התלמידים) או במטרתה הסופית (כמאזנת של הגוף והנפש) Boabom נבדלת מאוד מכל מה שמכונה וידוע כאמנויות לחימהבגלל זה, Boabom ידועה גם בשם  "אמנות ללא הגנה".        
מטרות: לחפש ולהשיג את הביטחון העצמיללמוד להיות חיובי, חזק וצנוע בעת ובעונה אחת . לסיכום Boabom  מגבירה ומעוררת ישירות  אנרגיה או כוח פנימי) פראנה [Sans.], Pr'a-Na / པྲ་ན་ [tib.])      
בריאות: התחזקות כללית של בריאות ניכרת  ב Boabom .  אמנות זו היא כמו ויטמין או התחדשות כללית המסייעת לחזק את התלמיד בכל ההיבטים                                                                                                                                     
ספרים: "האמנות הסודית שלBoabom  אשר נותנת רקע ומבוא ללימוד זה . “The Secret Art of Boabom”
 
 
Yaanbao  (יאאנבאו) אמנות היסודות (האלמנטים)
YAANBAO “THE ART OF THE ELEMENTS” (Boabom with Elements)
"אנחנו יכולים לראות את  Yaanbao כ 'מדורה בכלוב , 'או בעירה מתמשכת ומסוכנת המיוצרת על ידי עץ הממוקם בסיפון (צינור מיוחד) גדול  לא רק מייצר חום אלא גם פיצוץ של אנרגיה. " (ציטוט מתוך הספר האמנות הסודית של בואבום                         “We can see Yaanbao as a ‘caged bonfire’, or the  continuous and dangerous burning produced by the wood located in a great siphon…not only generates heat and an explosion of energy.”(Quote from the book: The Secret Art of Boabom)
שם:  יאאנבאו  Yaanbao
הגייה: ‘ya-an-bāo [ipa]  לחצו כאן לשמיעת יאאנבאו Yaanbao
משמעות: אמנות האלמנטים תיאור: Yaanbao היא חקר האינרציה (לימוד של עקרון ההתמדה)Yaanbao היא ענף של ,Boabom אמנות של תרגילים וההגנה המפתחת את תנועותיה באמצעות אלמנטים שונים (lag cha/ལག་ཆ།[tib]),התופסים צורה כגון: מקלות בינוניים, ארוכים וקצרים, חרבות וכו'. כל אלמנט נלמד במחזוריות המאפשרת לתלמיד מיומנות ושליטה לפי רמת המורכבות .      מטרות: Yaanbao  יאאנבאו מעמיקה עם מטרות ה Boabom  (הגנהחיזוק בריאות והאנרגיה).
עוזרת לתלמידים לשכלל את תנועתם, מביאה עוצמה וביטחון לטכניקה ורכישת מיומנות חדשה בשימוש של אלמנטים כהרחבה של הגוף.                
בריאות: Yaanbao יאאנבאו מערכת מצוינת ויעילה להתאוששות ואיזוןמשפרת את תנוחות הגוף והרפלקסים ועוזרת לריפוי פציעות של יד וזרועכמו שבריםגידים וכו'      
דרישות הלמוד: בריאות התואמת לפעילות גופנית בינוניתהשלמה של Boabom רמה 1 (5 או 6 חודשים) ובו זמנית המשך התקדמות עם אמנות ה  Boabom  ו  Yaanbao                                                                     
כלים: Toba (או מקל בינוני ,היסוד הראשון) גיל מומלץ: להתחיל מגיל 8 
 
 Posted by at 15:16